603 285 566

Seřízení geometrie světlometů

Proč je potřeba seřídit světla na autě?

U vozů starších 5 let, ale náhodně i mladších může dojít k nežádoucímu efektu stárnutí světlometů. Pokud pozorujete sníženou viditelnost nebo máte zprávy o tom, že "oslňujete", pravděpodobně je se jedná o jev způsobený vlivem špatného stavu geometrie světlometů. Z tohoto důvodu bude pravděpodobně potřeba podstoupit seřízení geometrie světlometů.

Seřízení světlometů vozidla regloskopem HELLA

Profesionální seřízení světlometů není "garážová" záležitost. U této procedury záleží na velmi vysoké přesnosti měření, což odpovídá regulování náklonu světlometů v řádech milimetrů v několika osách. Taková přesnost je dosažitelná pouze za použití certifikovanécho přístroje, tzv. regloskop

Seřízení světlometů v Autoservise Karnola Krnov

Autoservis Karnola Krnov využívá regloskop firmy HELLA. Toto profesionální zařízení nám umožňuje nastavit jednotlivé světlomety na vašem vozidle, včetně předních mlhových světel do tolerance předepsané výrobcem vozidla a vyžadované zákonem o silničním provozu.

Leštění optiky a renovace světlometů

Správnou funkci předních světlometů zajišťuje dostatečná průchodnost světla optikou světlometu. Čirost továrně montovaných světel může na některých vozech začít časem klesat vlivem přírodních a mechanických vlivů. Zvýšení kvality jízdy může napomoci leštění a renovace světlometů.